×
»
Szymon Tadeusz Gral

Słabe kości, ale wielkie serce!

Szymon - słabe kości, ale wielkie serce!


Szymon (15 lat) walczy z martwicą kości!

Życie nie zawsze jest sprawiedliwe. Szymek z martwicą kości ma tylko 15 lat, a przekonał się o tym częściej niż niejeden dorosły… pokażmy mu, że może być inaczej!

Los dla chłopca nie jest łaskawy. Od 5lat Szymon mieszka w rodzinie zastępczej, bo jego prawdziwi rodzicie porzucili go i wybrali alkohol. Prawdopodobnie już wtedy wiedzieli, że dziecko będzie wymagać stałej i kosztownej opieki lekarzy.

Na ustach dziecka bardzo rzadko gości uśmiech. Mimo tego, że chłopiec ma dziś przy sobie osoby, które się nim zajmują, na jego szczęściu stają kolejne przeszkody. Szymek walczy z martwicą kości udowo-kolanowej. To bolesna choroba, która jest trudna w leczeniu. Na domiar złego, Szymek dodatkowo cierpi na astmę oskrzelową, alergię i astygmatyzm w obydwu oczach. To zbyt dużo jak na barki jednej osoby, dlatego prosimy Cię o gest dobrej woli i pomoc. Okaż chłopcu swoje wsparcie i wesprzyj go finansowo.

Być może kiedyś Szymek zapomni co ból, a na jego ustach pojawi się uśmiech. Zrobimy wszystko, aby tak się stało! Chłopiec wymaga natychmiastowej rehabilitacji. Jego zły stan zdrowia stale się pogarszał, ale na szczęście przeszedł już ciężką operację. Poradził sobie wyjątkowo dzielnie, a teraz dochodzi do siebie! Leczenie martwicy kości polega na ochronie obumarłej kości przed uszkodzeniami i jej odbudowie. To długotrwały proces, ale droga rehabilitacja daje szansę na lepszą przyszłość, a leki pozwalają chociaż na trochę zatrzymać ból!

W rodzinie zastępczej chłopiec znalazł ciepło i wsparcie, ale przed nami jeszcze długo droga. Pokażmy Szymkowi, że życie nie musi być takie niesprawiedliwe.

Zapisz mnie na newsletter:

Bądź na bieżąco:

Top