×

STOP cierpieniu !

  • Imię: Natan
  • Wiek: 2 latka
  • Województwo: pomorskie
  • Choroby: Epidermolysis Bullosa - pęcherzowe oddzielanie naskórka
  • Cel: programy eksperymentalne prowadzone za granicą, polegające na przeszczepieniu szpiku u chorych na pęcherzykowe oddzielanie się naskórka.
  • Moja mama przesłała dokumenty potwierdzające autentyczność opisu zbiórki

Skazany na ból!

    Natan to 2-letni chłopczyk, który choruje na EB - Pęcherzowe Oddzielanie się Naskórka. Każdy, najlżejszy dotyk może spowodować: pękanie skóry, pęcherze i rany porównywane do oparzenia I stopnia. Rozległe zmiany pojawiają się wszędzie – na rączkach, główce, na małej, dziecięcej buzi. Rany są bardzo głębokie, często krwawią i przyklejają się do ubranek. 
   Niestety to nie koniec. Tworzenie się pęcherzy, blizn w okolicach paluszków dłoni i stópek prowadzi do ich przykurczów i zrostów. Pęcherze powstają nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz, powodując nadżerki, blizny i zrosty prowadzące do przewężeń w obrębie dróg moczowych, przewodu pokarmowego i płuc.
    Pojawiła sie szansa dla Natanka, na nowe, lepsze życie. Klinika w USA podejmie się leczenia. Zostanie przeszczepiony szpik, a wraz z nim nowe życie bez bólu! Komórki macierzyste po pewnym czasie zaczną produkować białko, którego w organizmie brakuje. Niestety życie bez bólu wyceniono na ogromną kwotę - 1,5 mln USD. Cała terapia składa się bowiem z kilku etapów: badań, chemioterapii, przeszczepu szpiku i  rehabilitacji. Jest to ogromna kwota, która przewyższa możliwości finansowe mamy. Trzeba działać natychmiast, aby uwolnić chłopca od tego przerażającego cierpienia!

Nie bądź obojętny! Pomóż!

NA CO ZBIERAMY?

Aktualnie zbieramy na:

•          programy eksperymentalne prowadzone za granicą, polegające na przeszczepieniu szpiku u chorych na pęcherzykowe oddzielanie się naskórka

   

 

 

 

Czy wiesz, że: nasza Fundacja nie wypłaca gotówki podopiecznym, tylko rozlicza faktycznie poniesione koszty związane z leczeniem. Dzięki temu Darczyńcy mają gwarancję, że środki przez nich przekazane pomogły i zostały wykorzystane zgodnie z celem zbiórki. Jeżeli chcesz poznać szczegóły dotyczącej zbiórki lub chcesz pomóc w inny sposób skontaktuj się z nami email: fundacja@szlachetnygest.pl lub telefonicznie 22 398 80 85

 

Chcesz wpłacić tradycyjnie ? Wybierz jeden z poniższych rachunków

Fundacja Szlachetny Gest

ING Bank Śląski

nr konta: 69 1050 1142 1000 0090 3107 2706

Tytuł płatności: POMAGAM/FSG/NK

Wpłaty z zagranicy:

ING Bank Śląski

PL 69 1050 1142 1000 0090 3107 2706

SWIFT: INGBPLPW

 

Zapisz mnie na newsletter:

Bądź na bieżąco:

Top