×
»
MICHALINA

Bez gałek ocznych nie da się żyć

  • Imię: Michalinka
  • Wiek: 5 lat
  • Miasto: Siedlce, mazowieckie
  • Choroby: brak gałek ocznych, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, niedobór masy ciała, niedosłuch.
  • Cel: protezy oczu w klinice w „Institut für künstliche Augen in Kassel”.
  • Moi rodzice przesłali dokumenty potwierdzające autentyczność opisu zbiórki

 

         

        Michalinka ma 5 lat i urodziła się z niewykształconymi oczami. Dziewczynka jest niewidoma. Strach, lęk, rozpacz i obawa o życie dziecka, towarzyszyły rodzicom od dnia narodzin córeczki. Rozwój oczu zatrzymał się w dziewiątym tygodniu życia płodowego. Oczy Michalinki nie wykształciły się tak, jak powinny. Bez gałek ocznych nie da się żyć. Ich brak powoduje niebezpieczny ucisk mózgu i deformacje twarzy. Michalinka wymaga wymiany protez oczu co trzy, cztery miesiące, z uwagi na to, że wciąż rośnie. Brak protez może mieć tragiczny wpływ na życie Misi. Jedyną szansą, by dziewczynka rozwijała się bez cierpienia i bólu, to kolejne protezy oczu. Z uwagi na specyfikę choroby oczu, Michalinka musi mieć wykonywane protezy w instytucie w Kassel w Niemczech. 
       Dziewczynka nie widzi i niedosłyszy, a mimo to jest dzielnym dzieckiem. Przed nią tyle trudnych barier do pokonania. Jej całe dzieciństwo to szpitale, terapie i konsultacje medyczne. Dzięki determinacji i staraniom rodziców, udało się wszczepić Michasi implant ślimakowi, który sprawia, że może słyszeć pojedyncze dźwięki. Rodzice robią wszystko co w ich mocy, aby zmniejszyć jej ból, trud i cierpienie, niestety miesięczne koszty wydawane na leczenie są dużo większe, niż ich możliwości finansowe.
        Pomóżmy Michalince cieszyć się życiem. Jest pogodną dziewczynką i pragnie czerpać radość z małych rzeczy, jak każde dziecko.
Pamiętajmy, że: cyt. "Dobrze widzi się tylko wtedy, gdy się patrzy sercem, a to co najważniejsze jest dla oczu niewidoczne". - Michalinka patrzy sercem!
Teraz – my. Zróbmy to! Jedyną szansą dla Michasi jest protezowanie w Niemczech. 

Nie bądź obojętny - pomóż.

 

NA CO ZBIERAMY?

Aktualnie zbieramy na:

  • protezy oczu
  • wizyty u lekarzy specjalistów

 

Zapraszamy do obejrzenia Podziękowanie dla Fundacji Szlachetny Gest od rodziców Michasi.

Materiał dostępny w linku, zamiszczonym pod zjęciem.

https://www.youtube.com/watch?v=AAhJSywnKD8&feature=youtu.be

 Czy wiesz, że: nasza Fundacja nie wypłaca gotówki podopiecznym, tylko rozlicza faktycznie poniesione koszty związane z leczeniem.Dzięki temu Darczyńcy mają gwarancję, że środki przez nich przekazane pomogły i zostały wykorzystane zgodnie z celem zbiórki. Jeżeli chcesz poznać szczegóły dotyczącej zbiórki lub chcesz pomóc w inny sposób skontaktuj się z nami email: fundacja@szlachetnygest.pl lub telefonicznie 22 398 80 85

 

Chcesz wpłacić tradycyjnie ? Wybierz jeden z poniższych rachunków

Fundacja Szlachetny Gest

ING Bank Śląski

nr konta: 69 1050 1142 1000 0090 3107 2706

Tytuł płatności: POMAGAM/FSG/MJ

Wpłaty z zagranicy:

ING Bank Śląski

PL 69 1050 1142 1000 0090 3107 2706

SWIFT: INGBPLPW

 

Zapisz mnie na newsletter:

Bądź na bieżąco:

Top