×

AKTUALNOŚCI

 
 
 
 
Sierpień
09.08.2019

Podarujmy Wakacje Dzieciom

Moi Drodzy,smiley

mamy już drogą połowę wakacji. Dla nas jest to wspaniały czas odpoczynku, wyjazdów, spędzenia czasu z najbliższymiheart. Zapominamy o codziennych troskach, zmartwieniach, cieszymy się chwilą na wymarzonych wakacjachcool. Ale nie zapomnijmy o naszych maluchach , którzy także chcieliby choć przez parę dni przeżyć chwilę beztroski, bez bólu, w gronie najbliższych. Nie zapominajmy o dzieciach, Podarujmy im wymarzone parę dni Wakacji.

 

Czerwiec
09.06.2019

Nasz Wspólny Dzień Dziecka

Kochani heart

To był wspaniały Dzień Dziecka, zarówno dla nas jak i dla cudownych dzieciaczków z Domu Dziecka nr 16 w Warszawie. Ten dzień był dla nas pełen wzruszeń, miłości no i zabawy smiley. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy podarować tak wspaniałym dzieciom parę godzin zabawy i spędzić z nimi czas heart. Uśmiech dziecka, wspólna zabawa i dużo dużo miłości jest dla nas najlepszym podziękowaniem jakie mogliśmy otrzymać smiley.  Wyrazy podziękowania natomiast należą się wszystkim, którzy wsparli nas w tym szczególnym dniu. Serdecznie dziękujemy za okazane serce i pomoc.

 

Maj
22.05.2019

Motopiknik z udziałem Naszej Fundacji

Moi Drodzysmiley

W dniu 19.05.2019r. w Sielpi Wielkiej odbył się Motopiknik, do którego dołączyła Nasza Fundacja, w celu zebrania środków dla naszego podopiecznego Maćkaheart. Impreza okazała się wspaniałym wydarzeniem. Wyrazy podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom, którzy wsparli naszą inicjatywę. Serdecznie dziękujemy przede wszystkim  anonimowym „pomagaczom” – dzięki Wam mamy możliwość niesienia pomocy  ,,Człowiek jest wielki nie przez to,co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Dziękujemy za wszystko, czym dzieliliście się z nami''heart

22.05.2019

Gorące podziękowania dla programu ,, Jaka to melodia''

Fundacja Szlachetny Gest składa gorące podziękowania producentom programu "Jaka to melodia" za wsparcie finansowe. Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz naszych podopiecznych. Wielkie podziękowania przekazujemy również Izabeli Trojanowskiej, Krystynie Giżowskiej i Andrzejowi Rybińskiemu, za udział w programie dnia 19.05.2019r. „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”.heart

 

20.05.2019

Nowy podopieczny

#udostępnij

Kochaniheart

Aleksander dołączył do naszej Fundacyjnej Rodziny, musi codziennie toczyć wielką walkę o zdrowie. W wyniku operacji założenia PA-bandingu na tętnicy płucnej doszło do rozległego udaru prawej półkuli mózgu oraz lewostronnego niedowładu połowiczego. Olek bardzo cierpi, każdego dnia musi zmagać się z bólem - nie tak powinno wyglądać Jego dzieciństwo.

Pomóżmy, zmniejszyć cierpienie Małego Bahatera i pozwólmy, aby Olek cieszył się dzieciństwem w gronie rodziny.

Zawalczmy razem o Naszego Olkaheart Wystarczy jeden gest.

Więcej o Małym Bohaterze znajdziecie klikając w poniższy link

https://szlachetnygest.pl/aleksanderkorzemiakin

 

16.05.2019

''Jaka to melodia?,, - gramy dla Fundacji Szlachetny Gest

''Jaka to melodia?,,- Gramy dla Fundacji Szlachetny Gest

Kochani!
Serdecznie zapraszamy do wspólnego oglądaniasmiley
19.05.2019 r. w TVP 1 odbędzie się emisja odcinka specjalnego jednego z najpopularniejszych programów rozrywkowych pt. "Jaka to melodia?". Będzie to szczególny odcinek, gdyż dedykowany jest naszej Fundacji Szlachetny Gest.
Jest to dla nasz szczególne wyróżnienie i motywuje do dalszego działania.heart


Bądźcie z nami już w niedzielę!

07.05.2019

Nowy podopieczny

#udostępnij

Kochani ❤

Nasza Fundacyjna Rodzina objęła opieką Walecznego Józia, który jeszcze nie świętował roczku, a już wyrok na jego życie wydał rak. Złośliwa neuroblastoma IV stopnia- Guz zagnieździł się w lewym nadnerczu, rozsiał do szpiku, kości czaszki, miednicy, ramion, ud i lewej stopy. Najgorszy widok, jaki można sobie wyobrazić- łzy w oczach dziecka, który za wszelką cenę CHCE ŻYĆ !!!

Walczymy!!! wierzymy ze Bedzie Dobrze-Musi Być!!!- Ale bez Waszej pomocy nie wygramy.   POMÓŻ NAGŁOŚNIĆ... ZAWALCZMY WSPÓLNIE O NASZEGO JÓZIA!!!

Więcej o małym chłopcu znajdziecie klikając w poniższy link

https://szlachetnygest.pl/joziozelazny

Styczeń
07.01.2019

Kiermasz świąteczny - podsumowanie

W dniach 17.12.2018-19.12.2018 roku odbył się kiermasz świąteczny, którego organizatorem byli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Warszawie we współpracy z naszą fundacją. Wcześniej postanowiliśmy uczynić miły gest dla najmłodszych dzieci i urządziliśmy gry i zabawy edukacyjne, których tematem przewodnim była pomoc innym. Dzieci zapoznały się z naszą fundacją, spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji oraz “burzy mózgów”, w czasie której dzieci dzieliły się swoimi pomysłami na temat udziału dzieci w wolontariacie i swojego udziału w codziennych pracach domowych.

Uczniowie, jak i kadra pedagogiczna włożyli mnóstwo serca w robieniu świątecznych ozdób. Rękodzieła były kolorowe i misternie wykonane, a dzieci chętnie angażowały się w zachęcaniu do kupna i brały czynny udział w kiermaszu. Każdego dnia w kiermaszu uczestniczyli również oddelegowani pracownicy fundacji. Wszelkie pieniądze pozyskane ze sprzedaży świątecznych prac przeznaczone zostały na pomoc naszym podopiecznym. Razem udało nam się zebrać ponad 2000 zł.

Serdecznie dziękujemy!

04.01.2019

4 stycznia - Światowy Dzień Braille'a

Ten post chcemy zadedykować zarówno osobom, które są niewidome od urodzenia, jak i tym, którzy utracili wzrok w wyniku wypadku, bądź choroby.

Louis Braille stworzył alfabet z myślą osobach niewidomych, by wyrównać ich szanse w zdobywaniu wykształcenia. Sam w dzieciństwie utracił wzrok w wyniku wypadku i nauka pisania oraz czytania była dla niego przez dłuższy czas niedostępna.

Osoby niewidome muszą na co dzień zmagać się z wieloma trudnościami, niewątpliwym wyzwaniem z pewnością jest poruszanie się po mieście, zwłaszcza, gdy na przejściach dla pieszych nie ma sygnalizacji dźwiękowej. Piękne jest, jak osoba niewidoma poznaje świat, nie widząc kolorów, barw czy kształtów.

Społeczeństwo cały czas idzie do przodu i wciąż tworzone są nowe udogodnienia dla osób niewidomych, mające na celu pomóc im w odnalezieniu się w miejscach użyteczności publicznej (numery umieszczane na drzwiach pomieszczeń w budynkach oraz brajlowską numerację foteli w pociągach PKP) oraz ułatwieniu wykonywania czynności życia codziennego (etykiety informacyjne na lekach pisane alfabetem Braille’a). 

W związku z rozwojem technologicznym zastosowano ów alfabet w takich urządzeniach jak: monitory brajlowskie, notatniki mówiące z klawiaturą brajlowską, notatniki wyposażone w linijkę brajlowską o różnej długości, a także brajlowskie drukarki. Dzięki tym urządzeniom niewidomi mają możliwość zapisywania oraz odczytywania tekstów.

01.01.2019

1 STYCZNIA – NOWY ROK

Stary Rok na emeryturę w końcu odchodzi,

Nowy Rok już szybkim krokiem do nas zmierza.

Wiwatują już ludzie starsi i młodzi.

Moc fajerwerków na niebie już uderza

W nasze serca miłością przepełnione.

By nieść pomoc zawsze żeśmy gotowi.

Niechaj dobro wróci utęsknione,

A miłość blasku nada naszemu żywotowi.

Ten wiersz stworzyliśmy specjalnie z myślą o Was – naszych darczyńcach :)

Z okazji Nowego Roku 2019 życzymy Wam wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, szczęścia, jak najwięcej chwil spędzonych w gronie najbliższych, ukochanych osób. Oby nowy rok był jeszcze lepszy od poprzedniego i przyniósł wam moc wrażeń i spełnionych marzeń.

Dla naszej Fundacji z pewnością będzie to rok pełen nowych wyzwań i pięknych dni, zwieńczanych uśmiechem naszych podopiecznych. W tym roku również nie spoczniemy na laurach – to możemy Wam obiecać -zrobimy wszystko, by szerzyć dobro i nieść pomoc innym.

Jeśli kiedykolwiek zamierzasz cieszyć się życiem - teraz jest na to czas - nie jutro, nie za rok. Dzisiaj powinno być zawsze najwspanialszym dniem. - Thomas Dreier

21.12.2018

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Święta to magiczny czas, gdzie gasną wszelkie spory i można spędzić czas z najbliższymi. Jest to idealna okazja, aby zjednoczyć się z rodziną i przyjaciółmi, czy to będzie przed telewizorem podczas oglądania “Kevina samego w domu”, czy podczas wigilijnej kolacji.

Życzymy wszystkiego najlepszego, abyście te szczególne dni spędzili w gronie kochających osób w atmosferze radości i wzajemnego szacunku. Niech pierwsza gwiazdka spełni nie tylko jedno największe marzenie, ale wszystkie, nawet te najdrobniejsze, a okres świąteczny niech spędzony zostanie w atmosferze miłości i spokoju ducha. Właśnie tego życzymy Wam w ten radosny czas.

Lipiec
03.07.2018

Pomóżcie podarować nam szlachetny gest!

Witajcie przyjaciele!

Bardzo nam miło, że zaglądacie na stronę naszej Fundacji!


Z wielkim zapałem rozpoczęliśmy dzisiejszy słoneczny dzień, po to, aby dotrzeć do jak największej ilości rodzin u których to słońce niestety nie wstało.


Kim jesteśmy?  Jesteśmy osobami o wielkich i szlachetnych sercach, naszym  pragnieniem jest podarownie podopiecznym jak najwięcej szlachetnego gestu.


Wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się podarować tym małym istotką tyle pomocy, aby miały siłę zmagać się z trudną rzeczywistością, aby w końcu na ich twarzyczkach zagościł wielki uśmiech!  A może już niedługo to los uśmiechnie się do nich?
 

Fundacje Szlachestny Gest wspierajcie przez stronę:
https://szlachetnygest.pl/podaruj

 

Czerwiec
29.06.2018

Nowe wpisy na blogu!

 

Witajcie po długiej przerwie!

W końcu udało nam się wrócić do blogowania. Będzię nam miło jeśli zapoznacie się z naszymi nowymi wpisami!

Oczywiście będzie ich więcej bo mamy dla Was dużą dawkę nowych informacji. A może są tematy, które chcecie abyśmy poruszyli?

 

Maj
07.05.2018

Vaneska - Akcja Charytatywna

Kochani!

Rzeczy niemożliwe stają się możliwe dzięki ludziom o dobrych sercach.
Pamiętacie naszą małą Vaneskę, która zbierała na bardzo kosztowny Przeszczep Komórek Macierzystych ?
Dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi udało się to zrealizować! 
Więcej informacji już wkrótce.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z akcji zorganizowanej dla naszej małej Vaneski. 
Miłego oglądania 

https://youtu.be/aBVEGmQUpDk

Kwiecień
01.04.2018

Święta Wielkanocne

Z okazji Wielkanocy niech życzenia nabiorą mocy. W sercu pogody, a w dyngusa dużo wody!

Miłość i pokój niech goszczą u Was dnia każdego. Niech każdy dzień przyniesie coś pięknego.

Marzec
20.03.2018

II Charytatywny Maraton Zumby dla Vanesski

Kochani, 

II Charytatywny Maraton Zumby dla Vanesski już za nami. Zabawa była rewelacyjna a cel szczytny. 

Bardzo dziękujemy, za tak liczne przybycie oraz za okazałą pomoc. 

Luty
06.02.2018

BLOG

UWAGA! UWAGA!! 

Wkrótce rusza nasz blog, na którym poruszać będziemy wszystkie najważniejsze tematy związane z dziecięcymi chorobami, ich leczeniem oraz tym, jak z tym niezwykle trudnym tematem mogą sobie poradzić ich najbliżsi. Jeżeli jest jakieś zagadnienie, o którym chcesz się dowiedzieć nieco więcej – napisz do nas! Chętnie opiszemy je szerzej w jednym z wpisów. Śledź nas uważnie – start bloga już niedługo!

Styczeń
31.01.2018

RÓWNE SZANSE

Kochani,
Rok 2017 obfitował w wiele akcji, które podjęliśmy celem pozyskania środków dla naszych podopiecznych. Niektóre z nich zakończyły się klapą a niektóre sukcesem, kto powiedział, że będzie łatwo... :):)
Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi i ich pomysłom, udało się pozyskać środki, które z dumą możemy przekazać naszym małym dzieciaczkom. 
Podjęliśmy decyzję w myśl zasady „Równe Szanse”, że kwota 10 tys złotych, zostanie podzielona pomiędzy naszych podopiecznych, którym nie udało się do tej pory pozyskać środków. Kwota ta zostanie dodana to do ich kont. 

24.12.2017

Święta Bożego Narodzenia

 

Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy 2018 Rok. W tych wyjątkowych dniach chcemy Państwu życzyć: zdrowia, ciepła rodzinnego, zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań. 

15.12.2017

ZBIÓRKA DLA PATRYKA

Ogromne podziękowania dla Szkoły Podstawowej w Połańcu, w której została zorganizowana zbiórka pieniędzy dla naszego Patryczka. W akcję charytatywną zangażował się Wolontariat Szkolny, Samorząd Uczniowski oraz wiele osób o ogromnych sercach. Kochani, jesteśmy z Was dumni. To cudowne, że Patryk i jego rodzina ma wsparcie od takich cudownych ludzi, którzy zaangażowali się zupełnie bezinteresownie i poświęcili swój prywatny czas by pomóc chłopcu. Dziękujemy


 

04.12.2017

Mikołajki

Już niedługo 6 grudzień! Dzień wyczekiwany przez wszystkich. Nasze Fundacyjne "Śnieżynki" od samego rana pomagają Mikołajowi pakować prezenty dla naszych podopiecznych.

Listopad
11.11.2017

KOLEJNY SUKCES ZA NAMI

W dniu wczorajszym w TVP3 został wyemitowany bardzo wzruszający materiał o naszej małej Vanessce. Zapraszamy wszystkich do oglądania i do wpłacania pieniążków. Walczymy z czasem. 

https://poznan.tvp.pl/34768218/10112017

Październik
30.10.2017

Alanek w Pytaniu na Śniadanie

UWAGA! UWAGA!! W dniu dzisiejszym Alanek wraz z mamą wystąpili w Pytaniu na Śniadanie w TVP2.

Zapraszamy wszystkich do oglądania.

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/34618370/lekarze-nie-dawali-mu-szans-poruszajaca-historia-malego-alana

21.10.2017

Nasz mały podopieczny Alanek w UWAGA TVN

W dniu 21.10.2017 o godzinie 19:45 odbyła się emisja programu UWAGA TVN, której bohaterem był Alanek Madeja i jego mama.

Zapraszamy do oglądania. 

https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/alanek-wypadl-z-wozka-ma-nowa-mame,244251.html

Poniżej załączamy zdjęcie, które zostało wykonane po nagraniu programu. 

13.10.2017

"TRZYNASTEGO WSZYSTKO ZDARZYĆ SIĘ MOŻE.." - AKCJA ULOTKOWA - CZAS START !

Czy Trzynastego w piątek musi być pechowy ? Ależ skąd !!! To szczęśliwa data, ponieważ dziś po raz pierwszy ruszamy z dużą akcją ulotką wspierającą naszych małych podopiecznych. Jeżeli znajdziesz naszą ulotkę w swojej skrzynce to nie wahaj się ani chwili. Pomóż i Wesprzyj. 

Pamiętacie tekst posenki? 

"Trzynastego nawet w grudniu jest wiosna.
Trzynastego każda droga jest prosta.
Trzynastego nie liczy się strat.
Trzynastego od morza do Tatr.
Trzynastego kapelusze z głów poważnych zrywa wiatr.
Trzynastego wszystko zdarzyć się może.
Trzynastego świat w różowym kolorze.
Trzynastego nie smucą mnie łzy.
Trzynastego piękniejsze mam sny.

.."

Wrzesień
28.09.2017

Koncert Charytatywny dla Alanka

UWAGA UWAGA !! Z całego serca pragniemy zaprosić wszystkich, którym odległość nie jest straszna, na koncert charytatywny na rzecz naszego małego Alanka.

Koncert odbędzie się, 02.11.2017 w Klubie Mjazzga ul. Kowalska 1-2C Elbląg. 

https://mjazzga.pl/mapa/

Wstęp tylko 10 zł. Koncert połączony będzie z licytacją na rzecz Alanka. 

ZAPRASZAMY !

01.09.2017

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE I MEDYCZNE

Kochani,

Z myślą o wszystkich którzy potrzebują pomocy prawnej lub medycznej od września uruchamiamy bezpłatne konsultacje medyczne i prawniczne online. Więcej szczegółów już wkrótce. 

Zapisz się do naszego newslettera i bądź z nami na bieżąco. 

Sierpień
29.08.2017

ROCZEK ALANKA:)

W dniu dzisiejszym Nasz mały podpieczny Alanek ma swoje pierwsze urodzinki. Życzymy Alankowi dużo zdrówka, uśmiechu i siły w dalszej walce. 

 

05.08.2017

ROZSTRZYGNIECIE KONKURSU

UWAGA ! UWAGA!!

Konkurs "Zgarnij Misia" został rostrzygnięty. Nagroda trafiła do dzieci Pani Iwony :)

Gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach. 

Lipiec
15.07.2017

Kubeczki na licytacje

Zapraszamy osoby chętne do zakupu kubków z logiem fundacji. Kwota pozyskana ze sprzedaży zasili konto podopiecznego. 

Koszt kubka z kosztami wysyłki to 35 zł . 

W celu zakupu prosimy o maila fundacja@szlachetnygest.pl

01.07.2017

Wakacyjny konkurs :)

UWAGA! UWAGA!!  

Ruszamy z super konkursem :):)

Szczegóły na naszej stronie. 

Czerwiec
01.06.2017

Pogoda dopisuje, aż chce się żyć!

Po mroźnej zimie przyszło ciepłe lato! A niektórzy zwiastowali chłód. To pokazuje, że zawsze warto wierzyć i mieć nadzieję na lepsze jutro!
A co u nas? Kolejne zmiany.
Tym razem pracujemy nad lepszą i bardziej czytelną stroną internetową, aby jeszcze bardziej ułatwić Wam pomoc najbardziej potrzebującym.

Maj
05.05.2017

Maj pełen pomysłów...

Czasu mało, a wciąż jest tak wiele do zrobienia. Całe szczęście są ludzie, którzy nam pomagają! Jesteśmy w trakcie przygotowywania projektu tak zwanej „bezpłatnej wizyty” dla potrzebujących. Więcej informacji już niebawem… zostańcie z nami!

Kwiecień
07.04.2017

Ruszamy z nową Kampanią: „Twoja pomoc, ich życie”.

Po Państwa namowach, rozszerzamy profil działania. Będziemy pomagać wszystkim ciężko chorym dzieciom. Jeżeli potrzebujesz pomocy, znasz kogoś, kto jej potrzebuje, lub sam chcesz pomagać… 

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS!

Marzec
12.03.2017

Za oknem zimno, ale my nie odpuszczamy!

Za oknami mróz! Zima nas nie opuszcza, ale praca dla naszych podopiecznych sprawia, że nam jest ciągle gorąco... Jesteśmy dla Was!

Luty
14.02.2017

Każdego dnia spotykamy ludzi o dobrych sercach…

Nie spuszczamy z tonu i dalej pracujemy dla naszych podopiecznych. Minusowe temperatury nie są nam straszne skoro codziennie spotykamy Was – ludzi o naprawdę gorących sercach, którzy podobnie jak my, chcą pomagać dzieciom za wszelką cenę!

Styczeń
05.01.2017

Wszystko powoli nabiera kształtów!

Początek roku, a dla nas miesiąc wytężonych prac. Wszystko powoli nabiera kształtów – lokalizacja, biuro, strona internetowa… zaczynamy być widoczni! Wciąż realizujemy założenia naszej kampanii: „Ciepło, gorąco, parzy”!

01.12.2016

Fundacja „Szlachetny Gest” zaczyna działać już oficjalnie!

Nasza pomoc sięga znacznie dalej niż do grudnia 2016 roku. Wcześniej pomogliśmy już wielu naszym podopiecznym – organizowaliśmy sprzęt medyczny i rehabilitacyjny oraz wspieraliśmy leczenie.

 

Zapisz mnie na newsletter:

Bądź na bieżąco:

Top