×
»
rehabilitacja

Paulinka potrzebuje pilnego badania!

Mama Paulinki prosi o pomoc w opłaceniu specjalistycznego badania

  • Imię: Paulinka,  
  • Wiek: 10 lat                    
  • Miasto: Ostrowite woj. Pomorskie
  • Choroby:  zespół Dandy Walkera, małogłowie, opóźniony rozwój psychoruchowy
  • Cel: sfinansowanie specjalistycznego badania genetycznego, zakup bucików ortopedycznych i ortez, oraz intensywną rehabilitację
  • Mama przesłała dokumenty potwierdzające autentyczność opisu zbiórki.

APEL MAMY PAULINKI

Moja Córeczka - Paulinka ma 10 lat i od urodzenia zmaga się z wieloma chorobami. Stwierdzono u niej zespół Dandy Walkera, małogłowie, opóźniony rozwój psychoruchowy, ma również podejrzenie zespołu Retta. Paulinka nie mówi i nie chodzi, jest rehabilitowana 3 razy w tygodniu. Dwa razy do roku uczestniczy w 2-tygodniowych turnusach rehabilitacyjnych ramach NFZ, ale chcemy aby również uczestniczyła w dodatkowym turnusie w listopadzie – nie jest on refundowany przez NFZ i jego koszt jest ogromny. Córeczka jest pod opieką wielu lekarzy specjalistów: neurologa, okulisty, logopedy i rehabilitanta, jest rehabilitowana w ramach NFZ, ale lekarze twierdzą, że jest to niewystarczające. Paulinka jest dziewczynką mało samodzielną, wymaga bezustannej pomocy przy wykonywaniu podstawowych, codziennych czynności. Dlatego tak niezbędna jest rehabilitacja, przede wszystkim ruchowa. Aktualnie uczęszcza prywatnie na rehabilitację, zajęcia u pedagoga, logopedy i uczestniczy w zajęciach na basenie – te zajęcia kosztują sporo i mam coraz większy problem z ich finansowaniem.W sierpniu pojawiła się możliwość specjalistycznego badania genetycznego, które pozwoliłoby zdefiniować wszystkie choroby Paulinki, ale jego koszt jest ogromny i nie jest ono finansowane przez NFZ - to dla mnie kolejne wyzwanie finansowe!

Paulinka potrzebuje nowych ortez oraz butów ortopedycznych i środków na specjalistyczną rehabilitację. Będąc mamą samotnie wychowującą córeczkę, nie mam wystarczających środków finansowych na sfinansowanie rehabilitacji i sprzętu niezbędnego mojemu dziecku do codziennego życia i dalszego rozwoju.

Prosimy ludzi o otwartych sercach o pomocny gest - pomóżcie!

 

NA CO ZBIERAMY ŚRODKI?

Aktualnie pilnie zbieramy na pokrycie kosztów badania i ortez, bucików oraz rehabilitacji:

  • specjalistyczne badanie genetyczne - 5900 zł
  • Ortezy, wykonane na miare kwota - 2000 zł
  • Buciki - kwota - 300 zł
  • Intensywną rehabilitację  - 2000zł miesięcznie

PROSIMY, NIE POZOSTAWMY SAMEJ PAULINKI I JEJ MAMY

https://szlachetnygest.pl/public/cke_galeria/images-5.jpegCzy wiesz, że: nasza Fundacja nie wypłaca gotówki podopiecznym, tylko rozlicza faktycznie poniesione koszty związane z leczeniem. Dzięki temu Darczyńcy mają gwarancję, że środki przez nich przekazane pomogły i zostały wykorzystane zgodnie z celem zbiórki.

Jeżeli chcesz poznać szczegóły dotyczącej zbiórki lub chcesz pomóc w inny sposób skontaktuj się z nami email: fundacja@szlachetnygest.pl lub telefonicznie 22 398 80 85

 

Zapisz mnie na newsletter:

Bądź na bieżąco:

Top