×
»
Vanessa Krauze- Balewska

Potrzebna pilna operacja

 POMOC DLA VANESKI

  • Imię: Vanessa
  • Wiek: 5 lat                    
  • Miasto: Lubicz Górny pod Toruniem
  • Choroby: wada rozwojowa móżgu w postaci schizencefalii obustronnie otwartej, uszkodzony nerw wzrokowy oraz padaczka objawowa i spastyka czterokończynowa
  • Cel: przeszczep komórek macierzystych
  • Potrzebna kwota: 30 000 zł 
  • Mama przesłała dokumenty potwierdzające autentyczność opisu zbiórki

 

APEL MAMY

Vanessa urodziła się jako wcześniak 11 tygodni przed terminem, z nie wykrytym wcześniej wodogłowiem. Już po urodzeniu stwierdzono, że Vaneska choruje na rzadką wadę rozwojową mózgu, pod postacią schizencefalii obustronnie otwartej, ma również uszkodzony nerw wzrokowy. Niestety z czasem zdiagnozowano u niej padaczkę objawową oraz czterokończynową spastykę. Dziewczynka ma już 5 lat, od urodzenia jest rehabilitowana, ale dotychczas nie siedzi samodzielnie, nie chodzi i nie mówi.  Ze względu na silną spastykę krzyczy z bólu i pomimo codziennej rehabilittacji robi bardzo małe postępy, z powodu dużgo napięcia mięśniowego, co zdecydowanie ogranicza jej możliwości i wykonywanie ruchów. Pojawiło się jednak światełko w tunelu dla Vaneski - została zakwalifikowana do przeszczepu komórek macierzystych. Dowiedzielśmy się też, iż moja córeczka jest teraz /mając 5 lat/ w wieku , w którym taki przeszczep ma szansę zdecydowanie wpłynać na dynamiczną poprawę jej stanu zdrowia. Jest szansa na znaczne zmniejszenie spastyki, pojawienie się mowy, chwytania i poprawę uszkodzenia wzroku. Ale na operację musimy zebrać w krótkim czasie 30 000 zł. Będąc samotną matką nie mam szans, aby tak szybko uzbierać tak ogromną kwotę, a im póżniej nastąpi operacja, tym jej efekty będą mniejsze.  Proszę pomóżcie mojej Vanesce odzyskać choć trochę dzieciństwa i dajcie szansę na usłyszenie przeze mnie słowa MAMO, to piękne słowo i cudownie je usłyszeć! Proszę, pomóżcie spełnić nasze marzenia!

 

NA CO ZBIERAMY ŚRODKI?

Zbieramy środki na przeszczep komórek macierzystych.

 

AKTUALNOŚCI Z ŻYCIA VANESKI

11.11.2017 - UWAGA! UWAGA!! W dniu wczorajszym w TVP3 został wyemitowany bardzo wzruszający materiał o naszej małej Vanessce. Zapraszamy wszystkich do oglądania i do wpłacania pieniążków. Walczymy z czasem. 

http://poznan.tvp.pl/34768218/10112017

 

http://szlachetnygest.pl/public/cke_galeria/images-5.jpegCzy wiesz, że: nasza Fundacja nie wypłaca gotówki podopiecznym, tylko rozlicza faktycznie poniesione koszty związane z leczeniem. Dzięki temu Darczyńcy mają gwarancję, że środki przez nich przekazane pomogły i zostały wykorzystane zgodnie z celem zbiórki.

Jeżeli chcesz poznać szczegóły dotyczącej zbiórki lub chcesz pomóc w inny sposób skontaktuj się z nami email: fundacja@szlachetnygest.pl lub telefonicznie 22 398 80 85

Chcesz wpłacić tradycyjnie ?

Fundacja "Szlachetny Gest"

ING Bank Śląski

nr konta: 69 1050 1142 1000 0090 3107 2706

Wpłaty z zagranicy:

ING Bank Śląski

PL 69 1050 1142 1000 0090 3107 2706

SWIFT: INGBPLPW

Zapisz mnie na newsletter:

Bądź na bieżąco:

Top