×
»
Kacper Kamiński

Czego moje oczy nie zobaczą?

Rodzice Kacperka proszą o pomoc w zbiórce na zakup powiększalnika

  • Imię: Kacperek
  • Wiek: 7 lat                    
  • Miasto: Świętochłowice
  • Choroby: ogromna wada wzroku - 10,75 dioptrii
  • Cel: zakup powiększalnika za 15 000 zł do nauki w domu
  • Rodzice przesłali dokumenty potwierdzające autentyczność opisu zbiórki

 

APEL RODZICÓW

Kacperek urodził się w 28 tygodniu ciąży blizniaczej z niewydolnością oddechową,  ważąc zaledwie 1300gr, mierząc 37 cm. Otrzymał 6 pkt Apgar. W 7 dniu po swoich narodzinach został przewieziony do Kliniki Intensywej Terapii i Patologii Noworodka w Zabrzu. Tam wiele przeszedł, między innymi zapalenie płuc,  posocznicę gronkowcową. Badanie dna oka ujawniło retinopatię 1 stopnia bez cech progresji. Wszystko udało mu się przezwyciężyć, lecz nie chorobę oczu. W wieku niemowlęcym zaczął się ujawniać oczopląs oraz wada wzroku, która postępuje. Aktualnie lewe oczko Kacperka jest bardzo chore, wada ta sięga - 10,75 dioptrii i nadal będzie się poglebiała .W tym roku Kacperek zaczął naukę w specjalnej szkole dla dzieci niewidomych i słabowidzących. W klasie do swojej dyspozycji posiada powiekszalnik, na którym pracuje bardzo chętnie. Jest to maszyna, która powiększa i umożliwia dziecku niedowidzącemu wykonywanie wszystkich czynności związanych z nauką: czytanie, pisanie, malowanie, a nawet nawlekanie koralików, czynność którą Kacper bardzo lubi robić. Koszt powiększalnika to 15 000 złotych. Abyśmy mogli uczyć Kacperka powiększalnik jest nam bardzo potrzebny. Zakup tego urządzenia jest ogromną szansą na odrabianie zadań domowych bez płaczu, stresu oraz dalszą naukę naszego synka. Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie finansowe, ponieważ dla nas taka kwota jest nieosiagalna!

Każda przekazana złotówka zbliża Kacperka do szansy na normalny rozwój.

 

NA CO ZBIERAMY ŚRODKI?

Aktualnie pilnie zbieramy na:

  • Powiększalnik dla Kacperka

Kacper dostał już swój powiększalnik - cieszymy sie bardzo!!!

http://szlachetnygest.pl/public/cke_galeria/images-5.jpegCzy wiesz, że: nasza Fundacja nie wypłaca gotówki podopiecznym, tylko rozlicza faktycznie poniesione koszty związane z leczeniem. Dzięki temu Darczyńcy mają gwarancję, że środki przez nich przekazane pomogły i zostały wykorzystane zgodnie z celem zbiórki.

Jeżeli chcesz poznać szczegóły dotyczącej zbiórki lub chcesz pomóc w inny sposób skontaktuj się z nami email: fundacja@szlachetnygest.pl lub telefonicznie 22 398 80 85

 

Zapisz mnie na newsletter:

Bądź na bieżąco:

Top